Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri sahiplerini bulacak Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri sahiplerini bulacak
Eşinden boşandıktan sonra, dededen kalma apartmana taşınmak zorunda kalan Psikolog Erdem’in hiç uğramadığıdört katlı küçük apartmanda apartman görevlisi Yakup ile sıkışıp kalışını anlatan “Kötü Bir Gün”, ocak ve şubat ayı boyunca seyirciyle buluşacak. Kara komedi türündeki iddialı oyunun biletleri Türkiye’nin lider ve en kapsayıcı online etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

03.01.2024 Sınıf çatışması, otorite, özgürlük arayışı, rahatsızlıklarımız ve toplumsal kodlarımız üzerine sinir bozucu kara komedi oyunu “Kötü Bir Gün”, ocak ve şubat ayı boyunca farklı sahnelerde perde açacak. Gürgen Öz ve Aşkın Erol’un başrollerini oynadığı “Kötü Bir Gün”; İstanbul’da 11 Ocak’ta Wotergarden Performans Merkezi Duru Tiyatro, 17 Ocak’ta Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi, 24 Ocak Fişekhane ve 26 Ocak’ta ise Kartal Sanat Tiyatro Salonu’nda İstanbul seyircisiyle buluşacak. Kara komedi türündeki bu iddialı oyunun biletleri Türkiye’nin lider ve en kapsayıcı online etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

Oyun, 27 Ocak tarihinde Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi, 3 Şubat Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi, 9 Şubat Bursa Podyum Sanat Mahal ve 15 Şubat tarihinde ise İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde olacak.

Karanlık ve sinir bozucu bir yüzleşme

Eşinden boşandıktan sonra, dededen kalma apartmana taşınmak zorunda kalan Psikolog Erdem, hiç uğramadığı bu dört katlı küçük apartmanda sadece apartman görevlisi Yakup'un kaldığını fark eder. Taşındığının ertesi günü onu ziyarete gelen Yakup, üst katta yaşayan son kiracının da birkaç gün önce intihar ettiğini haber verir ve ayrılır. Ama hemen ardından bambaşka birisi gibi geri gelir. Erdem bir psikolog gözüyle Yakup'un garip davrandığını fark etse de işin çok daha ciddi olduğunu anlaması zaman alır. Apartmanda sıkışıp kalmış bu iki adam arasında yaşananlar, izleyicilere karanlık bir tarih ve sinir bozucu bir yüzleşme vaat ediyor. 
Editör: TE Bilisim