TRT ortak yapımı “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” filmi vizyona girmek için gün sayıyor. TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi “Elif ve Arkadaşları”nın ilk sinema filmi olan “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya” 28 Nisan’da minik izleyicileriyle buluşacak.

Bu yıl vizyona girecek olan TRT ortak yapımı dördüncü animasyon filmi “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya”, 28 Nisan’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi “Elif ve Arkadaşları”nın ilk sinema filmi olan yapım; Elif, Selim, Kerem ve Ayşe’nin Kapadokya maceralarını aktarıyor. 3D animasyon türündeki yapım, okul gezisi için Kapadokya’ya giden Elif ve arkadaşlarının, kendilerini fantastik bir maceranın içinde bulmalarını konu alıyor.

 

TRT Çocuk’un uzman psikolog ve çocuk gelişim uzmanlarının katkılarıyla hazırlandı

Uzun ve titiz bir hazırlık süreci sonunda tamamlanan 3D animasyon türündeki film, TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlandı. Yönetmenliğini İsa Doğmuş’un senaryosunu ise Arzu Demirel’in üstlendiği filmin eğlenceli müziklerini ise İ. Ulaş Kuvanç hazırladı.

 

Filmin konusu

Filmde; Elif, Kerem, Selim ve Ayşe, İpek Öğretmen ile birlikte Kapadokya’ya bir geziye gider. Orada tanıştıkları rehber, kahramanlarımıza Kapadokya ile ilgili bir efsane anlatır. Efsaneye göre bulutların üzerinde Zerre isminde bir medeniyet vardır ve bu medeniyette yaşayan Perişler vardır. Sabah olduğunda Elif ve dostları her yerin bulutlarla kaplandığını görür. Ardından bulutların arasında gezinen sevimli Tini’yi bulurlar. Tini’yi, Periş’ine götürmek için gemiye binen Elif ve arkadaşları,  Dobu’yu yenmeye çalışan Perişler ile birlikte heyecan dolu bir maceraya atılır.  

 

TRT ortak yapımı “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya”, 28 Nisan’da tüm Türkiye'de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

 

Filmin künyesi:

Yapımcı/Yönetmen : İsa Doğmuş

Senaryo : Arzu Demirel

Macar sinemasının 120 yılına bakış! Macar sinemasının 120 yılına bakış!

Müzik :  İ. Ulaş Kuvanç

Tür : Fantastik Macera, Komedi

Şarkı Besteci : Safiye Avcı Çakmak

Süre : 73 dk 
Editör: TE Bilisim