People Make The Brand konferansı bu yıl 7 Aralık tarihinde 10. kez gerçekleşecek ve iş dünyasında “DEI: Çeşitlilik, Hakkaniyet, Kapsayıcılık” konusunu alanında uzman konuşmacılarıyla ele alacak.

Her yıl merakla beklenen ve bu yıl katılımın ücretsiz olduğu konferansın açılışını ve moderatörlüğünü Universum Türkiye Lideri Evrim Kuran ve Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan üstlenecek.

Araştırma sektörünün Türkiye’deki önemli isimlerinden KONDA Araştırma ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Ağırdır, PMB konuşmasında “Çeşitlilik ve Kapsayıcılığın Sosyolojik Perspektifi”ni katılımcılara anlatacak.

Çeşitlilik, Kapsayıcılık ve Hakkaniyet konusunda yaptığı global araştırmalarla dikkatleri çeken Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business İşletme Profesörü Dr. Ella Washington, “Zorunlu Yolculuk: Eşitlik ve Kapsayıcılık Noktasında Gerçekten İlerlemek” diyecek.

Birçok global firmada 10 yıl boyunca İnsan Kaynakları Departmanında farklı görevlerde sorumluluk alan, engelli çalışan-işveren ve insan kaynakları üçgeni içerisinde aktif rol alarak doğru iletişim ve etkileşimin sağlanmasına çalışmalarıyla destek olan ES Kariyer Engelli İstihdamı Danışmanlığı Kurucu Esra Odabaşı, “Yetkinliklerle Önyargıları Kaldırmak” başlığında dezavantajların nasıl avantaja çevrileceği konusundaki farkındalığı artırarak dinleyicilere ilham verecek.

Son 3 yıldır Türkiye'nin En Başarılı 50 Kadın CEO'su arasında yer alan ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı, konferansta “Yetenek Perspektifi” konusuna odaklanacak.

Cinsiyet dengeli işyerleri, kapsayıcı liderlik, bilinçsiz önyargı ve kültürler arası liderlik gibi konularda profesyonel bir isim olan Kapsayıcılık Lideri ve Çeşitlilik Danışmanı Hayley Barnard, “Bilinçsiz Önyargıdan Kapsayıcı Liderliğe” konusu ile sorunları mizahi yoldan ele alarak, fikirlerinin izleyicilerin çalışma hayatları için gerçek bir değere sahip olmasını sağlayacak.

Yazar, podcast yayıncısı, pazarlama stratejisti, empati savunucusu Mimi Nicklin ise, “Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılıkta Örgütsel Empati” konusunu ele alacak.

Kariyerinde insan kaynakları dönüşümü ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konular üzerine çalışmalar yapan Borusan Holding İnsan, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, “Eşitliğe Adanmış 10 Yıl, Borusan Eşittir”  diyerek iş dünyasında eşitliğin önemine vurgu yapacak.


ÜÇ ÖZEL PANEL DÜZENLENECEK

Serdar Turan moderasyonunda düzenlenecek Teknolojide DEI Kırılganlıkları panelinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, İstanbul Blockchain Women Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Çağla Gül Şenkardeş; Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ergin Bulut; Veri Bilimi ve Yapay Zeka Araştırmacısı, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şebnem Özdemir teknoloji DEI ilişkisini masaya yatıracak.

Konferansın ikinci panelinde Evrim Kuran’ın moderasyonunda META Türkiye Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş; Borusan Otomotiv CEO’su Hakan Tiftik; HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı Şirketlerde Yaşayan DEI konusunu tartışacak.


Kriptonun Nisan gündemi Kriptonun Nisan gündemi

Borusan Oto İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Paşalı Karacan’ın moderasyonundaki son panelde ise,  Borusan Mannesmann Gemlik ERW Fabrikası Mekanik Bakım Yardımcı Tesisler Elemanı Muzaffer Öztürk; Borusan Oto İstinye BMW-MINI Mekanik Atölyesi Mekanik Teknisyeni Rümeysa Eygi Müsellim ve Borçelik Hadde Operatörü Tuğba Aydın Kadınlar Sahada diyecek.

7 Aralık’ta düzenlenecek olan Türkiye’nin En Önemli İşveren Markası Konferansı People Make The Brand’de, Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenleri araştırması sonuçları da açıklanacak.

Ücretsiz Kayıt İçin: www.peoplemakethebrand.com/tr/anasayfa/