TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa bu kez izleyenlerini teknolojinin doğru kullanımı hakkında bilgilendirecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi katkılarıyla hazırlanan “Dijital Tayfa” çizgi dizisi 26 Aralık tarihinden itibaren her hafta sonu birbirinden eğlenceli bölümleriyle TRT Çocuk’ta ekrana gelecek.

İzleyenlerini birçok konuda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla eğitici içerikler sunan Rafadan Tayfa ekibi bu kez “Dijital Tayfa” çizgi dizisiyle birbirinden eğlenceli maceralar sunacak.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi katkılarıyla TRT Çocuk tarafından hazırlanan “Dijital Tayfa”;internet, oyun konsolları, gelişmiş bilgisayarlar ve cep telefonları gibi teknolojilerin, internetile sosyal medyanın doğru ve yanlış kullanımlarını ekranlara getirecek.

Yerli ve Milli teknoloji çalışmalarada yer verilecek

Dijital dünya ve internet kullanımı konusunda çocukları doğru bilgilerle bilinçlendirecek olan “Dijital Tayfa” ekibi,Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini de izleyenlerine aktaracak. Böylelikle çocukların gelecekte yerli ve milli teknolojileri üretme, geliştirme ve katkı sağlamaları teşvik edilecek.

Türkiye’nin en çok izlenen ve ebeveynlerin en çok güvendiği çocuk kanalı TRT Çocuk’ta ekranlara gelecek “Dijital Tayfa” çizgi dizisi, internetin sınırsız dünyasında kullanıcıları bekleyen tehlike, tuzak ve olumsuziçeriklerden haberdar olarak interneti bilinçli kullanmak, kişisel bilgileri, ruh ve bedensağlığını korumayı hedefleyecek.

Sanal ortamda uzun süre vakit geçirmenin ruh ve beden sağlığı ile psikolojik ve sosyal davranışlar üzerindeki etkilerine de dikkat çekeceği çizgi dizi; dijital ortamda gerçekleşen şiddet türlerine ve zararlarına karşı çocuk ve aileleribilinçlendirerek önlem ve mücadeleyöntemlerini de aktaracak.

“Dijital Tayfa” çizgi dizisi 26 Aralık Cumartesi gününden itibaren her hafta sonu 11.05 - 15.55 ve 19.20 saatlerinde TRT Çocuk’ta. 

Editör: TE Bilisim