TEATRO RUDIUS’UN YENİ MÜZİKLİ OYUNU ÇİÇEKÇİ SOKAĞI”,  ŞİŞLİ TİYATROSU’NDA PERDELERİNİ AÇTI!

Teatro Rudius’un yeni müzikli oyunu “Çiçekçi Sokağı”nın prömiyeri, 15 Aralık Cuma akşamı Meltem Cumbul, Ece Gürsel, Hakan Meriçliler, Anta Toros, Suna Keskin, Ayşen İnci ve Kemal Başar gibi isimlerin de katılımıyla Şişli Tiyatrosu’nda gerçekleşti! Ünlü oyuncu Wilma Elles, sekiz yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine dönmenin heyecanını yaşadığı oyunda sahneyi Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın, Kosta Kortidis, Pari Mayıs ve Akın Kaplan ile paylaşıyor. Kosta Kortidis’in, 1900’lerin başında gazetelerde yayınlanmış gerçek bir haberden, sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Pera’da, Çiçekçi Sokağı’nda işlenmiş bir cinayetten ilham alarak kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”, bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi anlatıyor.


Çiçekçi Sokağı”, 2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından “Bir özgürlük meselesi” sloganıyla kurulan Teatro Rudius’un beşinci prodüksiyonu olarak sahneleniyor. Teatro Rudius’un oyunları, tiyatro hafızamızın önemli mekânlarından Şişli Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor.

Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”nda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Wilma Elles, Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın ve Pari Mayıs rol alıyor. Oyunun şarkı sözleri Kosta Kortidis’in, besteleri Altuğ Akınsel’in, koreografisi ise Alkış Peker ve Alper Akalın’ın imzasını taşıyor.Bir önceki yüzyılın başlarında Pera’da vuku bulmuş, gazete sayfalarına kaydolmuş kanlı bir hadise… Aşk, tutku, entrika, intikam çemberinde iki perdelik bir hayal ya da perdesiz bir hakikat… Sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Cadde-i Kebir’in en müstesna sokağının, Çiçekçi’nin, güzeller güzeli, iyi yürekli Despina’nın, yakışıklı ve gizemli Vasilis’in, kalbi kara Periklis’in, bilge meyhaneci Zafiris’in, Pera’nın beyaz eldivenli efendisi Şık Manol’ün ve kahve fincanında hakikati gören Türkan’ın hikâyesi bu. Gün yüzüne çıkan sırların ışığında bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi…


Teatro Rudius’tan dikkat çeken iki oyun! Teatro Rudius’tan dikkat çeken iki oyun!

İki perdelik Çiçekçi Sokağı”, prömiyerinin ardından 22 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 20.30’da Şişli Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak. Oyunun biletleri, Biletinial.com’dan ve salonun gişesinden temin edilebilir.  

  
Editör: TE Bilisim