28 Ocak'ta seyirciyle buluşan Türkiye'nin ilk hız ve aksiyon filmi Anka'nın Perşembe günü yapılan galası nefesleri kesti. Hız, araba, aksiyon ve yarış öğeleri ile donatılan mekanda izleyicileri filmin başrol arabası, modifiye aleminin kralı, kırmızı efsane  "Anka" karşıladı.

Başarılı oyucu Ozan Akbaba’nın hem proje tasarımını yaptığı hem de senaryosunu yazdığı sinema filmi Anka'nın galasına sanat dünyasından pek çok isim katıldı. Oktay Kaynarca, Erkan Can, Onur Tan, Yunus Emre Yıldırımer, Yasemin Sakallıoğlu, Serkay Tütüncü, Hazım Körmükçü, Ruhi Sarı, Yağız Can Konyalı, Yağmur Ün, Tamer Yılmaz, Beyza Şekerci, Ece Dizdar ve daha pek çok ünlü isim başrol oyuncusu yakınlarını galada yalnız bırakmadı.

 MGX Film’in yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Filinta ve Halka dizilerinin başarılı yönetmeni Süleyman Mert Özdemir oturuyor. Aksiyon sahnelerinde ise James Bond filmlerinde çalışmış, uluslararası yönetmen Marc Schölermann'ın imzası bulunuyor.

Herkes Uçma Şansını Hak Eder... Herkes Uçma Şansını Hak Eder...

Ozan Akbaba ile birlikte Uğur Uzunel, Deniz Işın, Engin Hepileri, Serdar Orçin ve Atilla Şendil'in başrollerini paylaştığı Anka’yı beyaz perdede filmi izlerken adrenalin salgılamanız garanti. Bu yüzdendir ki gala misafirleri film bittiğinde dakikalarca ayakta alkışladı.

İsminden de anlaşılacağı üzere sıfırı tüketmiş bir adamın arabalara olan tutkusu ile küllerinden doğmasını anlatan film yarışmak kadar dostluğun, aşkın ve ailenin de önemli olduğunu vurguluyor. Bu yüzden mesajı çok net: “Gittiğin her yere seni zafere taşıyan insanlarla gidersin. Herkesi geç, geride kimseyi bırakma…”   
Editör: TE Bilisim