Association des Artistes Contemporains de Turquie a Parisin (Çağdaş Sanatçılar Pariste) Kurucusu ve Başkanı Nazan Aktan, geleneksel yorganı çağdaş sanat tablolarına dönüştürdüğü Yorganın Öyküsü’nü tanıtacak.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, dünyanın en önemli sanat haftasında Yorganın Öyküsü’ne büyük ilgi bekleniyor. Nazan Aktan’nın sahibi olduğu ACT CONTEMPORARY LLC Miami’nin organizasyonuyla, kaybolmaya başlayan geleneksel sanat yorgancılığı çağdaş sanata dönüştürülerek Art Basel Miami haftasında sanatseverlere tanıtılacak. Çağdaş bir konsept ile geleneksel el yapımı yorganların birer çağdaş tablolarla yeniden canlandırılması hedefleniyor.


Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi
Bu yıl 13. düzenlenen RED DOT Miami sanat fuarında sergilenecek bir Anadolu adeti ve zanaatı olan ‘Yorganın Öyküsü’ dünya sanatçılarıyla aynı platformda buluşacak. 6 Aralık - 10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda, Türkiye’yi temsil edecek olan ACT CONTEMPORARY, Yorganın Öyküsü ile stant 418’de Miami’de bulunan sanatseverlere buluşacak. Miami’nin ardından yoluna, Milano, Berlin, Amsterdam sanat fuarlarına devam edecek. 
Editör: TE Bilisim