DYO ‘’RENKLİ DYOLOGLAR’’ SÖYLEŞİLERİYLE ŞİMDİ SPOTIFY’DA

Türkiye’nin ilk yerli boya üreticisi DYO’dan bir ilk daha. DYO’nun, AURA İSTANBUL (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) ile birlikte geliştirdiği, birbirinden renkli konukları ve özgün bakış açılarıyla renk kavramını ele aldığı Renkli DYOloglar söyleşi serisi şimdi Spotify’da.


DYO’nun Youtube kanalından canlı yayımlanan “Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri” söyleşi serisi, renklerin mimarideki yerini farklı disiplinler açısından tanımlıyor. Dinleyicilerin 10 hafta süre ile çok renkli sohbetlere tanıklık ettiği söyleşiler Youtube’da 1.5 milyon’dan fazla izlendi. Bu keyifli söyleyişi serisine şimdi dünyanın en büyük müzik platformu Spotify aracılığı ile de ulaşmak mümkün.

Birçok ilki hayata geçiren ve bu yanıyla öne çıkan marka, “Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri” söyleşi serisini Spotify’da podcast olarak yayımlamaya başladı. Kültür sanat alanına yatırım yapmayı önemseyen DYO, Spotify’daki podcast çalışması ile bu platformda kanalı olan ilk boya firması oldu.

2019 yılından bu yana AURA İstanbul ile işbirliği yapan DYO, bu işbirliği ile mimarlık ve kent kültürüne katkı sunmayı hedefliyor. Renkli DYOloglar projesi, tüketicilerin de zevkle dinleyebileceği bir içeriğe sahip. DYO, bu özgün söyleşi serisi ile dinleyicileri renk üzerine düşünmeye davet ediyor.  

TÜRKİYE’NİN RENKLERİNİ SPOTIFY’DAN DİNLEYİN…

Seride konuklar, sahip oldukları özgün bakış açılarıyla renk kavramını yeniden tarif ettiler. Türkiye’nin önde gelen mimarları ve konukları, gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, modadan tasarıma, uygarlıklardan renk bilimine kadar birçok alanda sohbetler gerçekleşti.

KİMLER YOK Kİ...

DYO’nun Youtube kanalı üzerinden AURA İstanbul işbirliği ile 10 hafta süren söyleşi serisinde her biri kendi alanında önde gelen değerli isimler yer aldı.

Ayhan Sicimoğlu -Serter Karataban, Hilmi Yavuz-Emre Zeytinoğlu, Bedri Baykam-Oylum Ökten İşözen, Nevzat Sayın-Serhan Ada, Beral Madra-Serhat Kiraz, Nezih Başgelen-Erhan İşözen, Şerif Yenen-Jale Kulin, Arzu Kaprol-Şebnem Buhara, Günseli Kato-Bekir Sert, Alparslan Baloğlu-Yılmaz Değer gibi alanında uzman konuklarla gerçekleşen canlı sohbetlere şimdi Spotify üzerinden ulaşılabilecek.

'“Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri” serisinin ses kayıtları dünyanın en büyük müzik platformu Spotify’da, DYO Boya hesabında podcast olarak yerini alıyor:

https://open.spotify.com/show/433TAxDzynU0Bd0F7VVRlU?si=7Wi65Z9qTKCersG4igsj7g 
Editör: TE Bilisim