Dr.Öz ve Ekibinin sağlık kanalı yayın hayatına başladı!

Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün liderliğinde kurulan ‘’Dr.Öz ve Ekibi’’ YouTube sağlık kanalı, internet ortamında sağlıkta ki gelişmelerin paylaşılacağı yeni bir mecra oldu. Yapılan son araştırmalar, internetteki sağlık haberlerinin yüzde 40’ının asılsız olduğunu gösteriyor. 2018 yılında dünya genelinde yapılan bir çalışmada sağlıkla ilgili 100 haber uzmanlar tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda ise;100 haberin 45’nin güvenilir, 16’sının bilimsel dayanağının zayıf, 35’nin ise toplum sağlığına zararlı olabileceği ifade edildi.

Dr. Öz yeni açılan sağlık kanalıyla ilgili olarak; ‘’Ben ve Ekibim insanların yaşamlarını iyileştirmek için sağlık bilgilerini Dr. Oz ve Ekibi YouTube kanalından paylaşıyoruz. Sağlıklı ve kaliteli yaşamak için onları motive edecek doğru ve güvenilir bilgilere ulaştıklarından emin olmak istiyoruz.

Önerilerimiz obezite, bağırsak şikayetleri, ağrı, anksiyete, yalnızlık ve hatta sağlığınıza zarar verebilecek finansal stresin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Dijital platformda sağlığı yeni yollarla anlatmak için dünyanın en kaliteli içeriğini kullanmayı planlıyoruz. 10 yıllık televizyon tecrübemi ekibimle birlikte Türk vatandaşlarının yararına uyarlamayı dört gözle bekliyorum. Hadi birlikte Türkiye'nin sağlığını iyileştirelim, böylece birbirimizden ve ailelerimizden daha fazla keyif alalım’’ ifadelerini kullandı.

 

Dr.Öz ve Ekibi Kanalı İçerik Bilgisi;

Birbirinden değerli uzmanlar  en çok merak edilen sağlık konularını tek bir digital platformda bir araya getirip, takipçilerine sağlıklı yaşamın sırlarını veriyor.

Kanalda Prof. Dr. Mehmet Öz, Doç. Dr. Halit Yerebakan, Yaşam koçu ve Fitness uzmanı DorisHofer ile Şef ve Yemek Yazarı  Ece Zaim düzenli içerikler paylaşıyor. Bunun yanısıra “Uzman Görüşleri”  kategorisinde alanında uzman pek çok değerli isim, sağlık konularında merak edilen sorulara cevaplar sunuyor.

https://www.youtube.com/drözveekibi

Editör: TE Bilisim