TRT Çocuk’ta yayınlandığı dönemde ilgiyle takip edilen “Mutlu Oyuncak Dükkânı” animasyon filminin büyük ilgi gören galasına TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, yapım ekibi ile çok sayıda davetli ve çocuklar katıldı. Galada çocuklar filmin kahramanlarıyla bir araya gelerek onlarla eğlenceli vakit geçirme şansı yakaladı. “Mutlu Oyuncak Dükkânı”, başta minik izleyiciler olmak üzere herkesin beğenisini kazandı.

 

TRT’den çocuklara tatil hediyesi: “Mutlu Oyuncak Dükkânı”

Galada basın mensuplarına açıklama yapan TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, “Mutlu Oyuncak Dükkanı”nın bu yıl vizyona giren TRT ortak yapımı dördüncü animasyon filmi olduğunu ve filmi minik izleyicilerle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek şöyle devam etti:

“TRT ortak yapımı animasyonlarımızın devamı gelecek. Çocuklarımız eğitim yılını bitirmek üzereler ve biz de tatilin ilk haftasında ‘Mutlu Oyuncak Dükkanı’nı kendilerine küçük bir hediye olarak sunduk. Mutlu Oyuncak Dükkânı yayınlandığı dönemde TRT Çocuk'ta çok beğenildi ve izlendi. Dolayısıyla sinemaya da bunu bir film olarak sunmak ve çocuklarımızın arkadaşlarıyla olan ilişkilerine, takım duygusuna dikkat çekmek istedik. Çok keyifli bir yapım oldu, herkesi 10 Haziran itibarıyla filmimizi izlemeye aileleriyle birlikte bekliyoruz.”

ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA FİLMİNİN GALASI GERÇEKLEŞTİ ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA FİLMİNİN GALASI GERÇEKLEŞTİ

 

“Mutlu Oyuncak Dükkânı” 10 Haziran’dan itibaren sinemalarda

“Mutlu Oyuncak Dükkanı”nda hayat tüm sıradanlığıyla devam ederken Kıpır, bir çatıda mahsur kalan bir oyuncağı fark eder. Kıpır, Zıpzıp Tavşan’ı çatıdan kurtarır ve onu sahibine kavuşturmak için bir plan hazırlar ancak diğer oyuncaklar yuvalarını terk etmek istemez. Kıpır, herkes uyurken Zıpzıp Tavşan’ı uyandırarak kaçmaya karar verir. Amacı, ertesi gün pazara gidecek oyuncakların durduğu kutuya gizlice girerek dükkândan kaçmaktır fakat işler ters gider ve yanlışlıkla diğer tüm oyuncakları kutuya hapseder. Sabah olunca Pofu, Alyanak, Çilli, Fistan ve diğerlerinin satılmak üzere şehir pazarına gittiklerini fark eden Kıpır’ın geriye yapacak tek bir şeyi kalmıştır. Arkadaşlarını kurtarmak. Kıpır önde Zıpzıp arkada şehrin dört bir yanını dolaşır ve macera başlar.

 

TRT Çocuk’un yeni sinema filmi “Mutlu Oyuncak Dükkanı” 10 Haziran’dan itibaren sinemalarda.

Editör: TE Bilisim