Yüzde yüz yerli sermayesi ve geniş ürün yelpazesi ile yapı sektörünün tanınan markası CUBO, 2023 yılı Muse Contemporary Sanat Galerisi’nin destekçilerinden oldu. Yerli ve yabancı birçok sanatçıya ev sahipliği yapacak olan galerinin duvarları yıl boyunca CUBO renkleri ile boyanacak. Yıl boyunca sergilenecek eserler, sanatçı ve küratörler tarafından tercih edilecek farklı CUBO renkleri ile boyanmış duvarlarda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Birçok yerli ve yabancı sanatçıya ev sahipliği yapan Muse Contemporary Sanat Galerisi’nin duvarlarında hayat bulacak eserler CUBO renkleri üzerinde sergilenecek.

Müjdat Gezen, 71. sanat yılını Kadıköy’de kutlayacak Müjdat Gezen, 71. sanat yılını Kadıköy’de kutlayacak

Dokuz yıldır sanat dünyasında aktif olarak çalışan Ayşe Pınar Akalın’a ait Muse Contemporary Sanat Galerisi pandemi sonrasında açılmış ve çağdaş bir platform.

Sanat Galerisi’nden gelen talep ile oldukça heyecanlandıklarını dile getiren CUBO Pazarlama Direktörü Burcu Güngör Özdemir kendisi de bir sanat sever olarak sanatın ve sanatçının yanında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Özdemir, farklı ve vizyoner yapısı, yenilikçi bakış açısıyla bizim markamızla da örtüşen bu platformda bizler de bu işin bir parçası olmaktan oldukça memnunuz. Bu görsel şölende, sadece sanatın olduğu bir atmosferde sanatçıların göz bebeği tasarımlarını bizlerin oluşturduğu zeminlerde lanse edecek olmaları, onlara böyle bir katkı sağlıyor olmanın CUBO olarak gurur verici olduğunu dile getirdi.

İKİ AYDA BİR YENİLENECEK

Sanatçı Taner Yılmaz’ın direktörlüğünü yaptığı 17 Ocak’ta açılan ‘’Temptation’’ adlı karma sergi için tercih edilen ilk duvar rengi CUBO’nun GALATA’sı ve BEYAZ rengi oldu. Sanatçı Yılmaz, Muse Contemporary’de sergilenecek eserleri Galata ve Beyaz rengi üzerinde lanse edecek. CUBO’nun GALATA rengi aynı zamanda 2023 yılı Pantone rengine yakınlığı ile de dikkatleri çeken oldukça iddialı, çarpıcı ve canlı bir renk. 2023 yılı iç mekan tasarımlarında şimdiden gönülleri fetheden Viva Magenta, CUBO Boya’nın renk kartelasındaki ‘’GALATA’’ renginde karşılık buluyor.

Galeride iki ayda bir yenilenecek olan duvar renkleri, eserlerini sergileyecek sanatçılar ile ortak kararlaştırılacak. Sanatsever bir marka olan CUBO, modern ve çağımızı takip eden renk kartelasıyla 2023 yılı boyunca sanatçıların renk taleplerini karşılayacak. Sanatçıların arzu ettikleri renklerle, onların eserlerini sergileyeceği duvarları hazırlayarak sanata ve sanatçıya destek olacak.

Birçok sanatçının eserinin yer alacağı sergi 17 Ocak’ta kapılarını açtı. Sergi, 10 Mart tarihine kadar Muse Contemprary Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluşacak. 
Editör: TE Bilisim