Work In Progress Atölyesi Seçkisi Açıklandı Work In Progress Atölyesi Seçkisi Açıklandı

KüçükÇiftlik Park’ın lezzet, müzik ve eğlence dolu yeni festivali Grill İstanbul için geri sayım başladı! Ünlü restoranlar, birbirinden farklı lezzetler, konserler, atölyeler ve yarışmalarla dopdolu bir hafta sonu vadeden yeme içme festivali Grill İstanbul, 1-2 Haziran’da ızgara severleri bir araya getirecek. Et seçme ve pişirmeden tadımlara, kokteyl yapımından dünya kahvelerini tanımaya farklı konularda Levon Bağış, Sidar Budak, Onur Balk gibi uzman isimlerden bilgi edinme fırsatı sunan festivalde İstanbullular, sevilen mekânların stantlarını ziyaret etme imkânı da bulacaklar. Yemek ve eğlencenin, sohbet ve müziğin ızgara kokusuyla birleştiği Grill İstanbul’un sahnesi ise iki gün boyunca Cem Adrian, Yüksek Sadakat, KÖFN, Jabbar, Selin, Can Gox, Ceren Akın ve Emir Yargın ile renklenecek. Hem ruhun hem de karınların doyacağı Grill İstanbul için biletler Biletix'te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Kültür, sanat ve eğlencenin şehirdeki vazgeçilmez adresi KüçükÇiftlik Park’ın, barbekü kültürüne dair her şeyi ızgara tutkunlarının ayağına getiren yeni yeme içme festivali Grill İstanbul, 1-2 Haziran’da ilk kez gerçekleşecek.

ATÖLYELER,RESTORANLAR, YARIŞMALAR ve ALIŞVERİŞ

Grill İstanbul’da yeme içme uzmanı Levon Bağış, şef Sidar Budak, miksolog Onur Balk, Orman Lezzetleri, şef Çağrı Burak Sağlam gibi isimler iyi et seçme ve pişirme, viski ve şarap tadımı, doğada pişirme yöntemleri, kokteyl yapımı gibi birçok eğlenceli konuda atölye çalışması gerçekleştirecekler. Festivalde Şef Somer Sivrioğlu’nun Efendy ve Tombik’i ile Yağız İzgül’ün Padre Burger’inin yanı sıra Adana İl Sınırı Ocakbaşı, Kanatçı Haydar, Elbet Steakhouse, Kaburgacı Cabbar, Beevesteak, Baca6, Cantina Prime gibi restoranlar da stantlarında katılımcıları ağırlayacaklar.

Katılımcılar iki gün boyunca sevdikleriyle birlikte güneşin, baharın, yeşil çimlerin, dev ızgaralarda pişen barbekü çeşitlerinin ve ateş başının tadını doyasıya çıkaracakları Grill İstanbul’da ayrıca, yarışmalarda birbirlerine meydan okuyup ödüller kazanacak; alışveriş alanında ise yaşam tarzına yönelik ürünleri inceleme fırsatı bulacaklar.

MÜZİĞİN SEVİLEN İSİMLERİ DE GRILL İSTANBUL’DA!

İstanbulluların tadı damaklarda kalacak bir deneyim yaşayacakları Grill İstanbul, gastronomiye dair zengin programının yanı sıra gün boyu devam edecek konserleriyle de hafta sonuna damga vuracak. Festival sahnesi, 1 Haziran Cumartesi günü ülkemizin en köklü gruplarından Yüksek Sadakat’i; hem kendi bestelerini hem de sevilen şarkıları rafine tarzıyla yorumlayan Jabbar’ı; hisli tarzıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen Can Gox’u ve İzmirli pop müzisyen Ceren Akın’ı ağırlayacak.

Grill İstanbul’un ikinci gününde, 2 Haziran Pazar günü ise müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan ve kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian; yetenekli ve sıradışı elektro-pop ikilisi KÖFN; sesi ve şarkılarıyla müzik dünyasında fırtınalar estiren Selin ve yemek kanalı “Çakal Lezzetler” ile geniş bir kitle yakalayan Emir Yargın’ın “Emir Yargın: Klas Pop” projesi Grill İstanbul sahnesinde olacak.

URU organizasyonuyla, NTV’nin medya sponsorluğunda düzenlenen Grill İstanbul’un avantajlı dönem biletleri Biletix'te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Editör: Anibal Güleroğlu