Müzisyenler, programda Bach, Scarlatti, Mozart, ve Fauré’nin eserleri ile birlikte, Altan Mardin’in geleneksel Güney-Doğu Anadolu türkülerinden esinlenerek, bu etkinlik için özel olarak uyarladığı parçalardan oluşan bir repertuar seslendirdiler.  Ücretsiz olarak düzenlenen konser, yardımseverlerin bağış desteğini yaygınlaştırmak için online olarak da yayınlandı.  Konser, Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT kanalı ile de Türkiye’deki sanatseverlere duyuruldu.  


Konser sırasında ve sonrasında yardımseverlerden, Birleşik Krallık kuruluşlarından DEC (*) - Disasters Emergency Committee (Afetler Acil Durum Komitesi) aracılığı ile deprem yardım çağrısına online destek yağdı.  Konser etkinliği kapsamında oniki bin sterlin’in üzerinde bağıs toplandı ve DEC’e teslim edildi. DEC bu yardımları yerel ortakları kanalı ile depremzedelere ulaştırıyor. 

JUDAS PRIEST TÜRKİYE’YE GELİYOR JUDAS PRIEST TÜRKİYE’YE GELİYOR

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde etkin olan yıkıcı depremlerde  DEC’in hayır kurumları ve yerel ortakları, insanların yiyecek ve temiz suya sahip olmasını sağlamak için yerel olarak yürütülen yardım çalışmalarında yer alan ilk müdahale ekipleri arasındadır.

(*) Afetler Acil Durum Komitesi (DEC - Disasters Emergency Committee ), uluslararası acil durumlarda, ülkenin duyarlılığı doğrultusunda toplanan fonların, insanlara etkili ve zamanında yardım olarak ulaştırılmasını, en uygun konumdaki DEC temsilcileri kanalı ile sağlamak için bir araya gelmiş olan, Birleşik Krallık'taki yardım kuruluşları, şirketler, kamu ve yayın sektörlerinden oluşan bir ittifaktan oluşmaktadır. 
Editör: TE Bilisim