EĞİTİM Haberleri Tümü

Online psikoloji sohbetleri

Kadir Has Üniversitesi, salgından dolayı evde geçen zamanın hayatımıza etkilerini online sohbetlerle anlatacak…

 

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi (YBEA)’dan online psikoloji sohbetleri

 

Kadir Has Üniversitesi’nin bireylerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirdiği Yaşam Boyu Eğitim Akademisi (YBEA), günün ihtiyaçlarına yönelik sohbetler düzenlemeye devam ediyor. KadirHas Üniversitesi akademisyenlerinin katılımıyla, toplumu salgın psikolojisi üzerine bilinçlendirmek amacıyla düzenlenecek sohbetlerde, merak edilenler yanıtlanacak. Salgının etkilerini her boyutuyla yaşadığımız bu günlerde, ilk sohbetlerin konuları“Evde Çocuklarla Yaşam: Gelişime olan Yansımaları” ve “Kriz Dönemlerinde Yakın İlişkiler” olacak.

 

Kadir Has ÜniversitesiYaşam Boyu Eğitim Akademisi (YBEA),hayatın her alanında sohbetler düzenleyerekbireylerin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.Salgından dolayı evde geçirdiğimiz zamanın psikolojimize ve ilişkilerimize olan etkilerini online sohbetlerle anlatacak.

İlk sohbet 7 Nisan’da Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Aslı AktanErciyes’in anlatımıyla, “Evde Çocuklarla Yaşam: Gelişime olan Yansımaları” ve Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Doç. Dr. Mehmet Harma’ın tecrübelerini paylaşacağı, “Kriz Dönemlerinde Yakın İlişkiler” olacak. 1 ay sürecek online sohbetlerde psikolojinin yanı sıra çocuklarda dil gelişimi, ebeveyn tutumu, kaliteli zaman gibi farklı konularda işlenecek.

Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Aslı AktanErciyesher Perşembe saat 21.00’de, “Evde Çocuklarla Yaşam: Gelişime olan Yansımaları” konu başlığı altında merak edilenleri anlatacak. Anadil ve ikinci dil edinimi, ölçümlemesi süreçleri ve tipik ve atipik gelişen bebeklerin desteklenmesi konularında çalışmaları bulunan Erciyes, değişen rutinlerin çocuk gelişimine yansıması, çocukların değişen şartlara adaptasyonu, ebeveynlerin tutumları ve olası etkileri konularındaki bilgileriniaktaracak.

Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Harma ise her Salı 21.00’de, “Kriz Dönemlerinde Yakın İlişkiler” hakkında yaptığı araştırmaları paylaşacak. Yakın ilişkilerde duygusal düzenlemenin fizyolojik ve davranışsal göstergeleri üzerine farklı ülkelerdeki araştırmacılarla işbirliği yürüten Doç. Dr. Mehmet Harma, yaşanan salgına ilişkin artan kaygının ilişkilerimiz üzerindeki olası etkileri hakkında bilgilendirecek. Harma ayrıcayakın ilişkilerde, evde birlikte olan çiftlerin yaşadığı ilişkilerin boyutu, zorluğu, iletişim sorunları, kaygının doğurduğu ilişki problemleri ele alacak.

 

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi’nin (YBEA) eğitim programlarıyla ilgili detaylı bilgiye https://ybea.khas.edu.tr/egitimleradresinden ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar
  • Maksut KÜÇÜKÖZDEMİR

    Piskolejik sorun icin doktora Vatandaş gitmiyor. Deli deyilim diyor Moral en GÜZEL tedavi dir. Eşim piskolejik 2.hap kulaniyordu birakti . Evde ne söylersem tepki Cok kötü yalanci bir sin diye guveni yok tur normal konuşma siviyesi yok. Karikoca sevgisi yok olmuş Cok seviyorum eşimi sabirla hareketlerini karşılık vermiyorum Saygilar

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz