09 Aralık 2021 Perşembe

İstanbul Film Festivali Başvuruları Açıldı

HAFTANIN FİLMLERİ

29 EKİM 2021 TARİHİNDE GÖSTERİMDE OLAN YAPIMLAR...

27 Ekim 2021 Çarşamba 16:31
HAFTANIN FİLMLERİ
BOYNUZLARBoynuzlar, gizemli ve içine kapanık bir öğrenciyle iletişim kurmaya çalışan genç bir öğretmenin hikayesini konu ediyor.

Julia, Oregon'un sakin, küçük bir kasabasında öğretmenlik yapan genç bir kadındır. Gizemli bir öğrenci olan Lucas ile yakınlaşmaya çalışan Julia, kasabanın polisi olan erkek kardeşi ile birlikte öğrencisinin sakladığı sırrı ortaya çıkarmaya çalışır. Ancak Lucas'ın herkesten sakladığı sır, sadece kendisi için değil tüm kasaba için tehlike oluşturur. Julia, sırrı ortaya çıkarmaya çalışırken kendisini korkunç durumların içinde bulur.

Yönetmen Scott Cooper

Senarist Nick Antosca, Henry Chaisson

Oyuncular: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas

https://youtu.be/qXF-vUQORUM

 

GREVGrev, Osman İmparatorluğu döneminde kötü çalışma koşullarına karşı birlikte direniş gösteren Müslüman ve gayrimüslim kadınların hikayesini konu ediyor.

Farklı karakterler üzerinden kadınların gösterdikleri eşsiz direnişin anlatıldığı filmde, sufrajet nedeniyle başı belaya giren İngiliz Sarah, ülkesinden ayrılarak göz boyama bir evlilik yapıtğı eşcinsel eşi John'un yanına Bursa'ya gider. Düyun-u Umumiye'nin başı olan John da bu evlilik sayesinde kendisini gizler. Biri Rum diğeri ise Ermeni olan iki işçi lideri Sofia ve Zabel, işçilerin sözcüsüdür. Müslüman bir kadın olan Fatma ise güzelliği ile ön planda olan yeni işçidir. Saf bir Türkmen köylüsü olan Adam, gönlünü Fatma'ya kaptırır.

Yönetmen Metin Yeğin

Senarist Metin Yeğin, Meriç Üner

Oyuncular: Itziar Ituño, Pelin Batu, Tansel Öngel

https://youtu.be/-aqAU9KCWz8

 

İSTANBUL MUHAFIZLARI: 100 YILIN MUHAFIZLARI
İstanbul Muhafızları: 100 Yılın Muhafızları, tarihin akışını değiştirmeye çalışan Gürgen ile Azmi'yi engellemeye çalışan İstanbul Muhafızları'nın hikayesini konu ediyor.

Zamanda yolculuk yapan Gürgen ile Azmi, 1920 senesine ışınlanır. Onların bu maceraya atılmalarının nedeni, 23 Nisan’da toplanacak Meclis’i engellemek ve tarihin akışını değiştirmektir. İstanbul'un olmasını engelleyecek olan bu plan, İstanbul Muhafızları'na da gerek duyulmamasına neden olacaktır. Gürgen ve Azmi'nin peşinden 1920 yılına ışınlanan İstanbul Muhafızları, ikilinin planlarını engellemek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Çağrı Cem Bayraklı

Senarist Gökhan Karagülle, Hüseyin Sorgun

Oyuncular: Muhammed Ammar Gündüz, Selin Kıdıl, Sevinç Sırma

https://youtu.be/w2EqwQ58lBE

 

AŞK ENGEL TANIMAZ
Aşk Engel Tanımaz, nadir görülen bir hastalıkla boğuşan bir gencin hayatına odaklanıyor.

Genç bir kız olan Marta, nadir görülen bir hastalığa yakalanır. Bir yandan tedavi gören Marta, bi yandan da yaşıtları gibi gerçek aşkı bulmanın hayalini kurar. En büyük hayali, hastalığı daha da ilerlemeden yakışıklı bir erkekten seni seviyorum kelimesini duymaktır. Oda arkadaşları Jacapo ve Federica'nın desteğiyle güzel zaman geçiren Marta, bir partide hayatının değişmesine neden olacak Arturo adında bir gençle tanışır.

Yönetmen Alice Filippi

Senarist Roberto Proia, Michela Straniero

Oyuncular: Ludovica Francesconi, Giuseppe Maggio, Eleonora Gaggero

https://youtu.be/KN2Gql0ctis

 

ZORAKİ MİSAFİR
Zoraki Misafir, artık eskisi kadar popüler olan işlere imza atmayan bir medya patronunun son bir program deneyimiyle birlikte yaşananları konu ediyor.

Harun, sayısız televizyon programının yapımcılığını üstlenen bir yapımcıdır. Ancak onun yaptığı işler zamanla popülerliğini kaybetmiştir. Yeniden zirveye çıkmak isteyen Harun, bu amaçla yurt dışından uygun fiyata bir format satın alır. Yeni programı için aranan tek şey salak birini bulmaktır ve asistanı Yeşim tesadüfen aradıkları kişiyi bulur. Saf ne naif bir genç olan Peyami tam da halkın seveceği biridir. Bu sırada Harun, iş insanı olan Osman Koral'dan beklenmedik bir teklif alır. Osman Koral'ın şirkete ortak olmayı istemesiyle Harun ihtiyacı olan maddi desteği bulmuş olur. Anlaşmayı sağlamak için bir akşam yemeği organize eden Harun, Peyami'nin de bir yanlış anlaşılma sonucu yemeğe katılmasıyla kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

Yönetmen Bülent İşbilen

Senarist Giray Altınok

Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Uğur Yücel, Murat Akkoyunlu

https://youtu.be/PKzS7gH1I-o

 

ENNA: KARA BÜYÜ
Emel, sıradan bir yaşam süren bir fotoğrafçıdır. Son zamanlarda işleri pek yolunda gitmeyen Emel'den çalıştığı şirket özel bir sergi için fotoğraf çekmesini ister. Bu durum üzerine Emel, en yakın arkadaşı Sofia ile birlikte fotoğraf çekmek için geçmişte korkunç olayların yaşandığı bir köye gider. Bu sırada sokaklarda yaşayan esrarengiz iki adam olan Kürşat ve Tuğrul'un yolu, bir gece yarısı Kürşat’a gelen bir telefon nedeniyle Emel ve Sofia ile kesişir. Birbirlerini tanımayan iki arkadaş grubu, kendilerini paranormal olayların içinde bulur.

Yönetmen Burak Çelik

Senarist Burak Çelik

Oyuncular: Vedi İzzi, Sevil Akdağ, Erhan Tursun

https://youtu.be/VM8-bv6x7CU

 

BENİM ÖLÜMÜM
Benim Ölümüm, gittikleri tatilde kendilerini korkunç durumların içinde bulan bir çiftin hikayesini konu ediyor.

Taylan'da bir adada egzotik bir tatil yapan Neil ve Christine, akşamdan kalma bir şekilde uyandıklarında, önceki gece neler yaşandığına dair bir fikirleri yoktur. Kendilerini tuhaf bir durum içinde bulan çift, buldukları videoda bir ayine katıldıklarını ve açıklanamayacak bir şekilde Neil'in Christine'i öldürdüğünü izler. Gördüklerinden sonra dehşete düşen çift, adadan uzaklaşmak için harekete geçer. Ancak feribotun kalkmasına 24 saat vardır ve çift bu sırada önceki akşam yaşananları yeniden inşa etmeye çalışır.

Yönetmen Darren Lynn Bousman

Senarist James Morley III, David Tish

Oyuncular: Maggie Q, Luke Hemsworth, Alex Essoe

https://youtu.be/hBQk0jz6fDs

 

YENİ DÜZEN
Distopik bir gelecekte geçen Yeni Düzen, toplumun üst kesiminin ev sahibi olduğu bir düğüne istenmeyen konukların gelmesiyle birlikte yaşananları konu ediyor.

Lüks bir üst sınıf düğünü, alt sınıftan olduğu düşünülen insanların zorla düğüne gelmesiyle kesintiye uğrar. Sempatik gelin ve aile ile çalışan uşakların gözünden aktarılan filmde, yaşanan sınıf çatışması gözler önüne seriliyor.

Yönetmen Michel Franco

Senarist Michel Franco

Oyuncular: Naian González Norvind, Diego Boneta, Monica Del Carmen

https://youtu.be/kVHzmUUQdhQ

 

SAKLI YÜZLER: BOSNA
Yetimhanede büyüyen Haris, 1991-1995 yılları arasında gerçekleşen Yugoslavya iç savaşında, Sırpların Srebrenica’ya başlattığı Krivaya 95 Harekatı'nda Sırp ordusuna bağlı Çetnik Paramiliter Akrepler grubunda yer alır. Bosna ordusundaki komutan Mirsad’a bilgi sızdırıp Sırp baskınlarını önlemeye çalışan Haris, çocukluk arkadaşlarının savaşta öldürülmesine, yapılan işkencelere daha fazla tahammül edemez ve Bosna ordusuna katılarak Mirsad ve Zahir ile beraber aynı cephede savaşır. Savaş sırasında Mirsad sevdiği kadını, Zahir ise kardeşini kaybeder. Yaşadıkları bu acıya sebep olanların peşine düşen Mirsad ve Zahir, bir sonuç elde edemez. Aradan geçen 15 sene sonrasında Haris ve Mirsad, suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesi için uğraşır. Bu sırada uluslararası savaş suçluları mahkemesinde araştırma görevlisi Laura ve savaşta ailesini kaybetmiş olan avukat Nermina, Haris'i bulur ve ona savaş suçlularıyla ilgili bilgilerinin olduğunu söyler. Bu durum üzerine Haris, Mirsad ve Zahir, Srebrenica’da soykırım suçunu işlemiş Çetnikleri bulmak için amansız bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Haktan Özkan, Gökhan Tunalıgil

Senarist Ayhan Krüezi

Oyuncular: Gökhan Tunalıgil, Ayhan Krüezi, Deniz Çevik

https://youtu.be/J0xE7Kw2WUI

 

CİNNİ NAZAR
Genç bir adam olan Sinan, bir sabah eve gittiğinde korkunç bir durumla karşı karşıya kalır. Anne ve babasını vahşice öldürülmüş bir halde bulan Sinan, olanlara bir türlü anlam veremez. Polisler, babasının cinnet geçirip önce karısını öldürüp, sonrasında da kendisini öldürdüğünü düşünmektedir. Yaşananların normal olmadığını düşünen Sinan, anne ve babasının cenazesine yıllardır görmediği dayısının gelmesiyle iyice şüpheye düşer. Gerçekleri öğrenmeye kararlı olan Sinan, bunun için anne ve babasının doğduğu Nazarkuyu köyüne gitmeye karar verir.

Yönetmen Tayfun Can Demirtaş

Senarist Tayfun Can Demirtaş

Oyuncular: Savaş Özkul, Sara Özyıldız, Seçil Altıntaş

https://youtu.be/K6BzofFXpGU

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SAYFALAR
  e-gazete
  • Sinematur - 05 Ocak 2015 Manşeti
  KARİKATÜR
  ARŞİV