17 Ekim 2017 Salı

Sinema Tarihinin Rekortmen Filmleri Belli Oldu

İnönü Üniversitesi Uluslararası 10. Kısa Film Festivali

İnönü Üniversitesi Uluslararası 10. Kısa Film Festivali ön eleme sonuçları açıklandı.

12 Nisan 2017 Çarşamba 18:14
İnönü Üniversitesi Uluslararası 10. Kısa Film Festivali

İNÖNÜ ‘DE FESTİVAL HEYECANI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR…

25-28 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde sinemaseverler filme doyacak.

Geçtiğimiz sene bir ilk gerçekleştirerek açık havada film gösterimleri yapılan festivalin 10. yılında da 4 gün boyunca açık havada film gösterimleri gerçekleştirilecek.Birbirinden değerli isimlerin söyleşi ve atölye çalışmaları ve gün içerisinde gerçekleştirilecek açık ve kapalı alan film gösterimleri ile İnönü Üniversitesi Uluslararası 10. Kısa Film Festivali kısa severler ile buluşacak.

İnönü Üniversitesi 10. Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

Bu yıl 10’uncu kez düzenlenen İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ilk elemesinin sonuçları belli oldu.

Toplamda 475 filmin başvuru yaptığı festival yoğun ilgi görürken ön jüri ekibi büyük bir ilgiyle değerlendirmelerini yaptı. Ön jüri ekibi değerlendirmelerinin sonucunda Ulusal ve Uluslararası alanda Kurmaca ve Belgesel dallarında 30 kısa film finale çıkarıldı.

Ulusal Kategoriler
Ulusal Kurmaca

·         1Nokta8 – Emre Aydın

·         7 Santimetre–Metehan Şereflioğlu

·         12 Saat– Ercan Selim Öngöz

·         Asfalt– Süleyman Demirel

·         Beyoğlu Sineması– Ömer Ferhat Özmen

·         Dünya Sofrası–Umut Doğan

·         Güney Kutbu– Emin Akpınar

·         İntihar Hattı– Ömer Sevinç

·         İt– Osman Yazıcı

·         Kar Kirazı– Tunahan Kurt & Can Beslen

·         Kefaret–Ali Kışlar

·         Kuyu– Rıdvan Yavuz

·         Penaber–Ramazan Kılıç

·         Satılık Ev– Enver Engin Karalar

·         Siyah Çember – Hasan Can Dağlı

Ulusal Belgesel

·         Aktör – Çağatay Çelikbaş

·         Bademler – Caner Özarslan

·         Başka – Nesime Karatepe

·         Engelsiz Koşu – Furkan Kaya

·         Evlat – Sergen Aykuş

·         Saklı Kalıntılar – Salih Okan

·         Hayat Güzeldir – Özer Kesemen

·         Hayat Nöbeti - Peyami Sefa ALTINTAŞ

·         Hudut -  Batuhan Kurt

·         İsterdim – Hasan Erdoğmuş

·         Kırmızı – Abdurrahman Demir

·         Meftun – Hasan Ete

·         Misafir – Orhan Dede

·         Savaşın Konukları- Mecdulin – Müjgan Taner

·         Sevmek Lazım -  Batuhan Fındıklıoğlu

Uluslararası Kategoriler
Uluslararası Kurmaca

·         Indalopatía - Jaime  García Parra (İspanya)

·         Paradis - Jaume Quiles (İspanya)

·         Deda - Rati Tsiteladze (Gürcistan)

·         Wolves - Alvaro Rodriguez Areny (İspanya)

·         Lurna - Nani Matos (İspanya)

·         Oleuba - Nana Míguez (İspanya)

·         İ-Medium - Alfanso Garcia (İspanya)

·         Em Torno Do Sol - Julıo Castro (Brezilya)

·         My Awesome Sonorous Life - Giordano Torreggiani (İtalya)

·         The School Bag - Dheeraj Jindal (Hindistan)

·         Maree Haute - Maxime Malabard & Anthony Taieb (Fransa)

·         Un Lugar - Iván Fernández De Córdoba (İspanya)

·         The Forgotten - Dia Zaiem (Malezya)

·         Santa  - Ismael  Olivares (İspanya)

·         Un Coup De Balai Sur Le Pont - Boureima Nabaloum (Fransa)

Uluslararası Belgesel

·         Children Of Soil - Uttarayan Sengupta (Hindistan)

·         Gemelos - Pablo Radice (Arjantin)

·         Vida Como Rimoza - Lisi Kieling (Brezilya)

·         Preciado Liguido - Tatiana  Laborde Flórez (Kolombiya)

·         Marhaba-Helo - Emilio  Martí López (İspanya)

·         Basura - Damian Rojas (Arjantin)

·         Goyun - Javier Gómez Bello (İspanya)

·         Em BuscaDa Terra Sem Males - Anna Azevedo (Brezilya)

·         Still Alive - Leire Barturen (İspanya)

·         Crianza Anónima - Laura Skewes (Şili)

·         Uma Kori (Agua Valiosa) - Patricia  Albornoz  (Şili)

·         Espacio Con Memoria - Luz,Berta  Arnao,Rico (İspanya)

·         When The Sun Rises - Santiago Eguia (Paraguay)

·         Sinfonia Para Teotônio - Joeser Alvarez& Ariana Boaventura  (Brezilya)

·         El Divino - Sendoa Cardoso  (İspanya)

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
    banner42
    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    EN ÇOK YORUMLANANLAR
    BUGÜN
    BU HAFTA
    BU AY
    SPOR TOTO SÜPER LİG
    Tür seçiniz:
    SAYFALAR
    e-gazete
    • Sinematur - 05 Ocak 2015 Manşeti
    KARİKATÜR
    SENDE YAZ
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri

    Siz de yazmak istemez misiniz?

    Ziyaretçi Defteri
    ARŞİV